fbpx

Obróć telefon :)

Wtedy najładniej i najpełniej będziesz korzystać ze strony.

Update podcastowy

❓ JAKIE SĄ TECHNICZNE ASPEKTY PUBLIKACJI PODCASTU?
Pierwsza i najważniejsza rzecz przy publikacji pierwszego podcastu to
👉 CIERPLIWOŚĆ I CHŁODNA GŁOWA.
Gdy masz pierwszy odcinek, wypracowaną myśl przewodnią podcastu, opisy, linki, gotowe logo, umiejętność pracy z mikrofonem… Weź głęboki oddech. Nie ogłaszaj wszystkim na świecie, że masz podcast.
👉 Możesz to zrobić, jak Twoja audycja będzie dostępna na trzech głównych platformach: iTunes, Spotify i Google Podcasts. Gdy okaże się, że na którejś z tych platform nie ma jeszcze Twojej audycji. Przez zbytni entuzjazm stracisz możliwość zyskania kilku słuchaczy. Na początku właśnie dziennie przesłucha Cię kilka osób.

❌Zainteresowani nie znajdą Twojego podcastu w sieci, pierwsze wrażenie jest negatywne.

👉 Wrzuć pierwszy odcinek na hosting. Skopiuj link RSS podcastu. Prawdopodobnie będzie w informacjach o Twojej audycji.

🖍 Niektóre hostingi oferują automatyczne udostępnianie do większości platform. Jest to wygodne, ale wtedy hosting udostępnia w Twoim imieniu. To znaczy, że podlegasz wewnętrznym decyzjom hostingu i nie masz wielkiej siły gdy hosting podejmie jakąś decyzję.

▶ Dlatego załóż konta na iTunesconnect i Spotify for podcasters. Wklej tam link do podcastu z Twojego hostingu. Konta przydadzą się potem do wklejenia z tamtych platform do Twojego hostingu i do uzyskiwania odpowiednich statystyk. (Jak się zlicza statystyki to kolejny ogromny temat). Z kolei adresy ze Spotify i iTunes będziesz mógł przekleić do opcji w Twoim hostingu.

🎧 Spotify prawdopodobnie udostępni Twój podcast od razu.

🔥 Nie masz go jeszcze w #GooglePodcasts i w #iTunes. Oba te serwisy weryfikują podcasty zgodnie ze swoimi zasadami, nie masz wpływu na to, kiedy to się stanie.
Nagraj kilka odcinków do przodu, opanuj umiejętność pracy z mikrofonem, planuj.
Dopiero gdy Twój podcast jest dostępny na Spotify, w Google Podcasts i w iTunes, możesz się chwalić.

#jakzrobićpodcast #polskipodkast #polskipodcasting #wruchusłuchampodcastów #podcasty #podcastersofinstagram #podcastuje #podcastpl #podkast #polskipodcasting #polskipodcaster #marketingpodcast #podcasty #podkastypolska #podkast #montażpodcastu #robiepodcast #polskiepodcasty

Pozostałe artykuły

Dodaj komentarz