Błąd bazy danych WordPressa: [Duplicate entry '2fc422d153dd24b033d456c29abd2c40' for key 'hash']
INSERT INTO wp_dolly_plugin_table (hash, url, time) VALUES('2fc422d153dd24b033d456c29abd2c40', 'https://podcastuje.pl/utrzymac-motywacja-podcast/', NOW())

Obróć telefon :)

Wtedy najładniej i najpełniej będziesz korzystać ze strony.

Motywacja do tworzenia treści podcastowych i jak ją odzyskałem.

Motywacja spada z biegiem czasu. To jest normalne. Dużo się dzieje ostatnio. I dlatego więcej energii poświęcam na pracę. I mniej tworzę.

Rozmawialiśmy z Klientem o jego podcaście. Ciekawa osoba, twórca, chce robić podcast. Bardzo lubię, gdy otrzaskani w internetach wchodzą w podcasty. Było mi jeszcze przyjemniej, że zostałem mu polecony od innego klienta.

Nie oczekiwałem, że ten telefon będzie powodował tyle emocji.

Pozytywnych emocji!

Klient świetnie rozumiał moc podcastu. Usłyszałem, że podcasty to obcowanie z tysiącem osób, ale indywidualnie. Rozmowa do kilku tysięcy osób, ale pojedynczo. Serce rośnie. Ale… ja to są moje słowa, które powtarzam innym! Motywacja się pojawia.

I teraz najpiękniejsze: dowiedziałem się, że mój blog i posty na FB/Instagramie/Linkedinie edukują. Dzięki blogpostom Klient zrozumiał, że podcast to nie gadanie o niczym, a przygotowanie treści tak, aby współgrały z odbiorcą.

Nie dochodziło do niego, dlaczego gadanie do mikrofonu ma wartość i co daje nagrywanie podcastu. Usłyszałem, że wytłumaczyłem mu to wszystko, zaczął nagrywać i jemu samemu zaczęło się podobać słuchanie siebie 😃

I zrozumiał ideę videocastu, a nawet jego siłę. Potwierdza się moje przekonanie, że videocasty są żywsze i mają mocniejszy przekaz. Gość bierze się w garść, daje z siebie to, co najlepsze. Dźwięk nagrywamy oddzielnie i wtedy mamy energiczne nagranie.

Wypowiedź Klienta sprawiła, że wróciła mi ochota na pisanie, tworzenie i opowiadanie wszystkim dookoła o sile podcastu. Przyznam, że od kilku tygodni nawał pracy mnie przygniata

Tu nawiązuję, oczywiście, do podcastu, który przesłuchałem:
„My first millon”, odcinek #120 była mowa o plateau – czyli spowolnieniu, wypłaszczeniu się krzywej tworzenia, biznesu.

Autor nie sugerował walki ze spowolnieniem, tylko stoickie podejście: tak, dzień dobry, drogie spowolnienie. Czekałem na Ciebie. I wtedy powolną, ale konsekwentną pracę, aby przebić się przez ten stan. Trochę w tym kołczingu, ale działa. I dodatkowo jeszcze motywująca rozmowa z Klientem.

Będziemy współpracować, już zedytowałem dla Niego 3 odcinki. Będzie pięknie.

Jeśli chcesz zrobić podcast: przeczytaj to.

Pozostałe artykuły

Dodaj komentarz