Błąd bazy danych WordPressa: [Duplicate entry '2fc422d153dd24b033d456c29abd2c40' for key 'hash']
INSERT INTO wp_dolly_plugin_table (hash, url, time) VALUES('2fc422d153dd24b033d456c29abd2c40', 'https://podcastuje.pl/statystyki-podcastu/', NOW())

Obróć telefon :)

Wtedy najładniej i najpełniej będziesz korzystać ze strony.

Statystyki podcastu

🖍 Statystyki podcastu to jest narzędzie dla rozwoju Twojej audycji. Nie pokazują sensu istnienia Twojego podcastu.

🔥 Ważne są tak samo, jak w przypadku posiadania bloga. Dzięki statystykom można uzyskać informację na przykład o ilości odsłuchów, porównać popularność tematów lub sprawdzić konsumpcję podcastów.

🎧 Wiele hostingów ma dobre możliwości dostarczania informacji o podcastach. Jednak nie ma idealnej miary. Niekiedy statystyki różnią się bardzo między sobą. Obecnie wciąż trudno porównać, jak i ile osób słucha Cię na Spotify albo Apple podcasts. Dane, które dostajesz z hostingów są różnie liczone.

🎙 A statystyk i kombinowania nigdy za wiele. Dzięki statystykom możesz znaleźć momenty, które lubią Twoi słuchacze, tematy, które ich bardziej angażują i gości, którzy przyciągają nowych subskrybentów.

☝ WAŻNE: nie porównuj swoich statystyk zbyt często. Są osoby, które mają tysiące pobrań. Porównując się z nimi, tylko się wkurzasz.

📳 Dla mnie, obok ilości pobrań ważna jest konsumpcja podcastu. To znaczy: #informacja, która pokazuje jaki procent osób przesłuchało jaki procent odcinka. To prosty wykres, pokazujący, gdzie ludzie się nudzą lub męczą i kiedy wyłączają Twój #podcast

💹 Dlatego polecam #Chartable — na razie bezpłatne statystyki dla jednego podcastu. Według mnie najlepszy wybór spośród bezpłatnych serwisów do statystyk podcastowych.

🎧 Oprócz konsumpcji podcastu, podłączasz do Chartable swój RSS i tworzysz jeden link, który otwiera się na telefonach słuchaczy. Akurat to jest idealne rozwiązanie dla mnie. Dużo słuchaczy Escola Mobile Podcast używa iPhone, a w Developer Wannabe najczęściej rządzi Spotify

📻 Dlatego ustawiam link tak, aby dla #android podcasty otwierały się w #spotify, a dla #apple w tamtej aplikacji. Dzięki Chartable tworzę jeden link, zamiast kilku, a wygoda jest taka, że odbiorca nie musi niczego szukać, tylko klika.

❤ Chartable

Chcesz zrobić podcast ? Potrzebujesz montażu podcastu ? Dawaj znać, pomogę!

Pozostałe artykuły

Dodaj komentarz