Błąd bazy danych WordPressa: [Duplicate entry '3f128edf89d1ab570058de9b4b02b659' for key 'hash']
INSERT INTO wp_dolly_plugin_table (hash, url, time) VALUES('3f128edf89d1ab570058de9b4b02b659', 'https://podcastuje.pl/jaki-hosting-podcastu-wybrac/', NOW())

Obróć telefon :)

Wtedy najładniej i najpełniej będziesz korzystać ze strony.

Co to jest hosting podcastu

🎙CO TO JEST HOSTING PODCASTU?
To jest utrzymanie Twojego podcastu w sieci. Czyli maszynka, która odtwarza Twój podcast w internecie (nagranie wkładasz do niego w formie pliku wrzucanego na hosting).

▶ Z hosta podcasty przechodzą po swoim RSS do innych serwisów, które serwują podcasty. Przykładem jest tu Spotify lub iTunes. Nie składujesz w nich swoich podcastów, tylko poprzez link RSS możesz być słuchany.

☝ Ważna sprawa: hosting podcastu to nie jest hosting Twojej strony. Jeśli wrzucisz nagranie na stronę, nie znajdzie się ono na Spotify ani na Apple Podcasts, bo nagranie nie jest podpięte pod RSS.

🔥 Aby uniknąć różnych dziwnych akrobacji po prostu wybierz najlepszy hosting podcastu dla siebie.
👉 A jaki hosting wybrać? Poniżej mam kilka sugestii. Za darmo, za pieniądze i full service.

👉 Anchor: bezpłatnie,

Są statystyki (ważny element) bezpłatne. Minusem jest to, że nie wiemy jak Anchor zamierza zarabiać. Za darmo nie ma niczego w biznesie. Są tylko promocje. Albo oddajesz coś innego.

👉 Spreaker za 7 dolarów/miesiąc

Plusem jest cena i fakt, że to serwis typowo dla podcastów. Serwis ma ciekawe opcje, które ułatwiają życie podcasterom. Minusem brak zaawansowanych statystyk w najniższym planie. Statystyki zaczynają się od 12–18 dolarów/mc.

Podbean za 12 dolarów/miesiąc

Używam go hostowania mojego firmowego podcastu Escola Mobile. Dobre rozwiązanie, które stoi między wysoką jakością i odpowiednią ceną. Plusem jest integracja z wordpressem. Możesz nawet napisać treść w opisie i sformatować ją tak, aby opublikowała się najo post na Twoim blogu WP. Plusem jest to, że mają statystyki już za 12 dolarów w miesiąc.

👉 Podigee za 50–90 zł/miesiąc (12–25euro)

Statystyki, europejski hosting. Podigee daje podcasterom kontrolę nad tym, co i jak chcą używać. Niby podobne do Anchor, ale jakoś tak bardziej przystosowane do europejskiego rynku. Właśnie przeniosłem swój hosting podcastu Developer Wannabe na tę platformę i jestem bardzo zadowolony.
Podcaster dostaje automatycznie własną stronę internetową dla podcastu, odtwarzacz webowy, który może być użyty na swoim blogu, plugin wordpresowy. Świetny support cierpliwie odpowiada na moje pytania. Interfejs jest prosty. Wszystko w nim widzę, intuicyjnie działam.

Pytania? Chcesz zrobić podcast? Dawaj znać!

Chcesz zrobić podcast? Pobierz instrukcję: Jak zrobić podcast i nie stracić czasu, pieniędzy i nerwów?

Pozostałe artykuły

Dodaj komentarz