Błąd bazy danych WordPressa: [Duplicate entry 'c31b6ecb6460d6d65f8cb9d14fb04e57' for key 'hash']
INSERT INTO wp_dolly_plugin_table (hash, url, time) VALUES('c31b6ecb6460d6d65f8cb9d14fb04e57', 'https://podcastuje.pl/hosting-podcastu/', NOW())

Obróć telefon :)

Wtedy najładniej i najpełniej będziesz korzystać ze strony.

Hosting podcastu

Co to jest hosting podcastu?
👉 Najprościej: To jest utrzymanie Twojego podcastu w sieci. Ale to nie jest to samo, co hosting Twojego bloga.

To worek lub maszynka, która odtwarza Twój podcast w internecie. Nagranie wkładasz do niego w formie pliku #MP3 albo #WAV. Z hosta podcasty przechodzą po swoim RSS do innych serwisów, które serwują podcasty. RSS to coś a’la Twój #feed w sieci. Możesz do niego podpiąć nie tylko podcasty, ale też posty w mediach lub obrazy.

No to po co ten RSS?

Dzięki temu #Spotify, #googlepodcasts albo #applepodcasts wiedzą, że coś wydajesz. Nie składujesz w nich swoich podcastów, tylko poprzez link RSS możesz być słuchany. Gdy wyszukuję Twój #podcast i włączam go w aplikacji, pobiera ona MP3 poprzez RSS.

Jaki hosting jest najlepszy?

W pierwszym roku używałem #Soundcloud, ale ten hosting nie nadąża z rozwojem pod podcasting. Choć darmowy, to ma duże ograniczenia. I w końcu albo trzeba kupić jakiś dostęp, albo wybrać coś nowego.

Jeśli nie chcesz płacić za hosting podcastu, wybierz Anchor.

Mam podcasty, które nagrywam od czasu do czasu i bardzo nieregularnie. Anchor jest bezpłatny, ale… Jeśli coś jest za darmo, to Ty jesteś produktem. Anchor w którymś momencie może dodać #reklamy do Twojego podcastu albo po prostu każe Ci płacić.

Po roku wziąłem Podigee. To jest to. Hosting jest robiony przez fascynatów podcastingu. Ludzie tworzą rozwiązania, które są proste i nie wymagają zachodu.

Jako użytkownik nie lubię myśleć, a lubię za to mieć wszystko pod ręką. Podigee mi w tym pomaga. Jako bonus mogę dodać, że szefem tej berlińskiej firmy jest Polak, Mateusz Sójka. Pozytywnie zakręcony na punkcie podcastów.

📶 Koszt jest miesięczny. Zwykle płaci się co miesiąc. Roczna #oferta jest niemal zawsze korzystniejsza. Nie jest to tanie (80-90 zł) na miesiąc. Ale mam dobrą #jakość i nieograniczoną możliwość tworzenia podcastów.

Swój drugi podcast: Escola Mobile hostuję na Podbean. Tu koszt jest niższy, około 10 dolarów miesięcznie. I Podbean lub Buzzsprout poleciłbym na początek, jeśli ktoś chce tworzyć podcasty i nie jest przekonany do Anchora.

Pozostałe artykuły

Dodaj komentarz